Naše nabídka

Aktuality

Sruby a údržba

18/4/2018 NOVÉ VIDEO Dřevo jako stavební materiál je člověku blízký, protože to je nejstarší stavební materiál. Sruby mají životnost minimálně 150 - 200 let.

Sruby a údržba

Rychlý kontakt

Tesařství

Jiří Přemysl Urban
Stropešín 58, 675 55

Telefon
+420 721 941 720,
+420 731 105 209

E-mail
info@ju-sruby.cz

Sruby a údržba

18/4/2018

Dřevo jako stavební materiál je člověku blízký, protože to je nejstarší stavební materiál. Sruby mají životnost minimálně 150 - 200 let.

Podívejte se na nové VIDEO o srubech a údržbě. Co když vznikne požár?


Nejdůležitějším je tzv. konstrukční ochrana dřeva, což znamená mít dostatečně dlouhé přesahy střechy ve štítech a bocích, aby se voda na stěny dostávala co nejméně. Zejména západně orientované stěny jsou vystaveny větru, dešti a vyžadují zvýšenou pozornost. Také obnovovací nátěry mají význam.

Jako impregnaci proti dřevokaznému hmyzu používáme Adolit od firmy Remmers, který aplikujeme na srubový skelet, konstrukci krovu, štítu a střešní latě popř. prkna, je-li střecha celoplošně bedněná.

Pro venkovní nátěry doporučujeme olejové nátěry s pigmentem k ochraně proti slunečnímu záření a tvz. „šisování“ dřeva vlivem UV záření. V zahraničí zejména v horských alpských oblastech, je zvykem konstrukce nechat bez nátěru, povrch časem dostane šedivý odstín.

Pro vnitřní nátěry jsou určeny podlahové tvrdé oleje a včelí vosky.

--------------------------------------------------------------------------------
Více o nás se dozvíte na: https://www.ju-sruby.cz/

 To se mi líbíTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.