Naše nabídka

Aktuality

Sruby a údržba

18/4/2018 NOVÉ VIDEO Dřevo jako stavební materiál je člověku blízký, protože to je nejstarší stavební materiál. Sruby mají životnost minimálně 150 - 200 let.

Sruby a údržba

Rychlý kontakt

Tesařství

Jiří Přemysl Urban
Stropešín 58, 675 55

Telefon
+420 721 941 720,
+420 731 105 209

E-mail
info@ju-sruby.cz

Stavba srubu „na sucho“.

Realizace SRUBY URBAN 10/2017 - SRUB v Moravském Krasu

                  

Na základě projektu srubu je potřebné zajistit dostatečné množství kvalitních kmenů. Vždy pracujeme pouze se zimní těžbou.

Také bychom chtěli vyvrátit případné představy o lesních holinách, které by těžbou na jednom místě jistě vznikly. Těžba se řeší probírkovou těžbou vybraných kmenů. Při takovém výběru sruboviny je kladen důraz na to, aby vše pocházelo z jedné lokality.

V areálu zhotovitele se provádí nejen odkornění a hoblování, ale i další příprava pro opracování a roztřídění. Tímto postupem odpadne problém s odklizením vzniklého odpadu z pozemku investora. A toho je skutečně mnoho.

Založení stavby je provedené pomocí nivelačního přístroje na vyrovnané, dřevěné špalky. Vybrané a připravené kmeny se skládají napříč do přesně vyřezaných sedel. K předkreslování sedel klád slouží srubařské kružítko.

I taková, nutně bezchybná práce se může provádět motorovou pilou.

Následuje vybroušení sedla – motýla. Na rovné, podélné zarovnání podkreslení nám slouží horizontální, pásová pila.

Prací v areálu zhotovitele se taktéž eliminuje problém, který by nastal při stavbě na místě. Tím je vkládání meziizolace do vodorovných, čerstvých řezů. Tato by do sebe natáhla vodu z kmenů a narušila by přirozené sesychání sruboviny.

Manipulace a skládání je za pomoci jeřábu rutinou.

Ještě jedna činnost se nesmí opominout. Po sestavení stěn srubu se následně provádí popsání a rozebírání jednotlivých klád.

Zde se provádí navrtání prostupů pro vedení elektroinstalace. Postupuje se směrem z vrchu dolů. Uvážlivá rozvaha na straně klienta je velice důležitá. Zásahy do instalací, po postavení srubu, je prakticky nemožné.

Zdroj: RD Dřevo

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.