ju sruby

Naše reference

PŘEČTĚTE SI REAKCE MNOHA NAŠICH ZÁKAZNÍKŮ, KTEŘÍ SE ROZHODLI SI SPLNIT SVŮJ SEN O VLASTNÍM SRUBu

Pane Urban, děkujeme za přeposlání fotek, od prvopočátku stavby srubu, dopravu, až po finální stavbu v Hrotovicích. Je to opravdu stavba povedená, pěkná. Jsme velmi spokojeni s Vašim přístupem k zákazníkovi profesionálním, ochotou, upřímností, velmi solidním jednáním, tím i tedy se stavbou samou.

Nejen Vám patří veký dík, i Vašim pomocníkům šikovným, kteří se na stavbě podíleli. Stavba fortelná, pěkná, účelná, jěště jednou moc děkujeme pane Urban a to za vše.

Pojer Miroslav, Draha Tůmová

Reference majitele srubu Tomáše Máci

Tomáš MácA

Bydlet ve srubu je otázka životní filosofie a vztahu k přírodě. My jsme rozhodnutí stavět srub nikdy nelitovali, především z důvodu  perfektní spolupráce s dodavatelem. V dnešní době není samozřejmé, že se můžete spolehnout na to, že na čem se domluvíte, také stoprocentně platí. U Jirky to je samozřejmost. Klima ve srubu je senzační. V zimě útulné teplo, v létě příjemný chládek. Dřevo jako stavební materiál je jedinečné, bydlíme tu něco přes rok a  ještě nebyl nikdo nemocný. Pověsit obraz na stěnu vám také nebude dělat problém. 

Karin a Honza, Hirschbach

Před pár lety  jsme se rozhodli k postavení nekonvenčního bydlení - srubu. Po zhlédnutí několika srubových staveb od různých firem a po jednáních s nimi jsme se rozhodli pro firmu Tesařství Jiří Urban. Dnešního dne můžeme skutečně říci, že to byla dobrá volba. Na panu Urbanovi oceňujeme nejen výborné řemeslnické zpracování díla, ale i korektnost a solidnost v jednání. Škoda jen, že zhotovuje jen hrubou srubovou část stavby, nechali bychom si od něj postavit kompletní srub "na klíč".

Skutilovi, Lažany okr. Blansko

Vznik  stavby se datuje do roku 2009. S výsledkem jsem velmi spokojen. Je to dáno hlavně rukodělným řemeslným zpracováním kulatiny. Významně přispěla také dobrá spolupráce dodavatele sruboviny s výrobcem výplňových výrobků otvorů (oken a dveří) při jejich osazování. Nikde není použita pěna. Klády nejsou opracovány bruskou, takže jsem mohl použít rozluštitelný lak ze směsi parafínu a včelího vosku, ředěného terpentýnem podle starých receptur. Seriózně na mne působí i to, že firma i nadále považuje stavbu za „svoje dítě“. Občas se šéf firmy zastaví, zkontroluje sedání, povolí šrouby, poptá se po nedostatcích atd. Jako projektant jsem se setkal s nekvalitním provedením srubů z kulatiny vedoucím až k reklamacím a soudním sporům.

Ing.arch. Milan VELC

Jmenuji se Dik Nováček a chtěl jsem bydlet ve srubu, jak jsem to viděl na svých cestách Kanadou. Stavitel Jirka Urban mně toto pomohl splnit. Sen se stal realitou a já žiji na Vysočině, jak jsem si vysnil. Neměnil bych, dřevo je materiál, ze kterého okamžitě dýchá pohoda a klid. Mohu jenom doporučit všem. Zkuste se vyspat ve srubu a už nikdy víc nebudete chtít jinak. Pokud by někdo měl zájem o reference  na bydlení ve srubu nebo na stavební firmu Tesařství Jiří Urban, napište a nebo se stavte na kávu.

Ing. Ladislav Nováček

Srub dávající stín před žárem života. Srub poskytující teplo před mrazem shonu a neklidu. Srub, který je odrazem jeho tvůrců - přírody a stavitele. A my, my jsme spokojeni a vděčni za tu dokonalou souhru stromů a Jirky Urbana stavitele, za zručnou kvalitu, za vstřícnost a jednotu. Dveře našeho domu jsou pro každého opravdového zájemce o kvalitní srub vždy otevřené.

Zdeněk + Martina

Pan Jiří Urban mi splnil můj celoživotní sen. Tím snem bylo žít ve srubu. Od prvního kontaktu do předání hotového díla jsem byl svědkem prvotřídní, profesionální, řemeslné a hlavně citlivé a lidské práce. Je radost sledovat člověka, který se plně oddal práci, kterou miluje a žije jí. Této radosti se mi hojně dostávalo po celou dobu stavby. Jakýkoliv detail předem promyšlený, naplánovaný a precizně dořešený. Člověk, znající každý kousek kmene, ze kterého staví, každý suk, historii těch stromů. Kmeny perfektně připravené a zapadající do sebe, jako by tak vyrostly už v lese. Tesař pracující od rána do večera, v horku, se skromností kluka z Vysočiny. Nic nechce, nic nevyžaduje, jen kus po kuse zhmotňuje sen. Vyspí se venku pod stanem, nebo prý klidně pod širákem, to je jedno, diví se, když ho člověk zavolá k obědu, protože on si přece koupil salám… Když tyto řádky píšu, přemýšlím o tom, jestli to bude k uvěření. Že opravdu nejde o reklamu, ale o pocity „zákazníka“ z masa a kostí. Proto uvádím i veškeré kontakty na sebe, je možno se spojit, domluvit návštěvu, přijet se podívat. Rád ukážu a popíšu, co mi tento člověk daroval. Nemluvím o penězích, ale o jiném dárku. O možnosti být u toho, sledovat ho při práci, mluvit s ním, strávit vedle něho trošku času. Vedle člověka, který v jednadvacátém století staví ručně sruby a plní lidem sny. Na začátku jsem napsal Pan Jiří Urban. Od prvního dne si tykáme, protože to jinak snad ani nešlo. Když píši „pan“, mám na mysli pan tesař, pan řemeslník, pan člověk…

Dnes již bydlím ve "svém snu" a je to bydlení luxusní a přitom uprostřed přírody. Děkuji.

Matěj Šefrna

máte dotazy?

Pokud máte zájem o radu, více informací nebo cenovou nabídku, stačí nás kontaktovat a společně vše probereme.

Napište nám

Email *
Telefon
Zpráva *